21 listopada 2109 Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia co roku obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. To idealny moment, żeby zapoznać się z tematyką szkodliwości palenia tytoniu i zerwać z uciążliwym nałogiem, który szkodzi zdrowiu palącym oraz osobom będącym biernymi palaczami.

W naszej szkole przeprowadzono pogadanki / prelekcje dla rodziców i dla uczniów na temat szkodliwości palenia, warsztaty mające na celu uświadomienie ryzyka, jakie niesie za sobą ten nałóg.

Na korytarzach wykonano gazetki tematyczne, które w bardzo wymowny sposób pokazują, jak nałóg palenia papierosów postrzegają dzieci i młodzież naszej szkoły. Na poziomie klas 6 były przedstawione prezentacje dotyczące tematyki związanej z paleniem w ramach zajęć z plastyki chętni uczniowie wykonali prace plastyczne .

Koordynatorami  tegorocznej akcji były p. Bożena Jasiakiewicz i p. Joanna Tabaka.