DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, który w tym roku przypadł w niedzielę, więc uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Nauczyciela w piątek, 12.10.2018 r. W hali sportowej o 10.40 zgromadziła się cała społeczność uczniowska, dyrekcja szkoły i nauczyciele oraz zaproszeni goście: wieceburmistrz Gminy i Miasta Tuliszków p. Piotr Hryniuk, proboszcz parafii ks. Stanisław Nowak, dyrektor CUE p. Barbara Kozłowska i przewodnicząca Rady Rodziców p. Aldona Poprawska.

W pierwszej oficjalnej części uroczystego apelu uczniowie przypomnieli Komisję Edukacji Narodowej  i podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za ich trud i poświęcenie włożone w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży. Każdy nauczyciel oraz goście zostali obdarowani kolorowymi motylami z okolicznościowymi sentencjami, które wykonane zostały przez najmłodszych uczniów. Z kolei przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pani dyrektor Mirosławie Puszcz-Majda akwarelę przygotowaną przez starszych uczniów. Natomiast pani dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom, którzy szczególnie wyróżnili się w pracy w poprzednim roku szkolnym.

W drugiej części uroczystości uczniowie zaprezentowali kabaretową scenkę „Duża przerwa”, która na wesoło przybliżyła trud nauczycielskiej pracy, polegający nie tylko na edukowaniu uczniów i odpytywaniu ich przy tablicy. Salwy śmiechu publiczności były doskonałym świadectwem, że publiczność świetnie się bawiła słuchając wystąpień młodych aktorów. Montaż słowno-muzyczny wraz ze scenką został opracowany i przygotowany przez
p. Beatę Żarna i p. Magdalenę Połatyńską a oprawę muzyczną zapewniła p. Katarzyna Drewniacka.