Zaznacz stronę

APEL BOŻONARODZENIOWY – FOTORELACJA

21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Myślą przewodnią były słowa kolędy „Tylko jedna jest taka noc”. Montaż słowno – muzyczny  miał nas wprowadzić w klimat i atmosferę zbliżających się świąt oraz uwrażliwić, że obok są czasami ludzie opuszczeni, smutni, cierpiący.
„….a mały Chrystus smutny patrzy w drzwi i czeka by pośród witających zobaczyć człowieka.”  ( Jerzy Liebert)

Chrystus nie narodził się w luksusie, bogactwie, tylko w ubogiej stajni, aby nam pokazać, że wie co to znaczy nędza, bieda i cierpienie każdego dnia. Ale rodząc się w nędzy pokazuje jednocześnie jak żyć. Pokazuje, że trzeba być, a nie mieć, że trzeba dawać, a nie tylko brać, że można pomimo bólu, smutku i cierpienia żyć radośnie, ufnie, kochająco. Mówi nam wszystkim, że kocha każdego bez wyjątku. Daje nam nadzieję, którą mamy wziąć na każdy dzień naszego życia.

Miłym akcentem spotkania były drobne upominki z pięknymi myślami ks. Jana Twardowskiego o Bożym Narodzeniu wręczone nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom przez uczniów.

Ponadto, podsumowane zostały, organizowane w ostatnim czasie, szkolne konkursy plastyczne  „Jesień wokół nas”, „Ozdoba Bożonarodzeniowa”, „Plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo” oraz konkurs dla klas I-III  „W świecie wierszy Jana Brzechwy”.  Nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w  Powiatowym konkursie na Komiks Historyczny „My i nasza Historia” , a dzieciom biorącym udział w projekcie „Umiem pływać” wręczono medale. Nagrody ufundowała dyrekcja szkoły wraz z Radą Rodziców.

Apel przygotowały panie Elżbieta Kutkowska, Bożena Kruczkowska, Katarzyna Drewniacka, Danuta Siepka.