BEZPIECZEŃSTWO W DOMU I W SZKOLE ORAZ W DRODZE DO SZKOŁY

Pod takim hasłem 18 października 2017 r. odbyło się spotkanie  z mł. asp. Paulą Jesiołowską – dzielnicową Komisariatu Policji  w Tuliszkowie. Dzieci z oddziałów 0 i klas I –III miały możliwość porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Pani policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z osobami obcymi, omówiła sposoby unikania ich.  Podkreśliła, że zakładać konto i korzystać  z  Facebook mogą dopiero po ukończeniu 13 roku życia. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazały się  dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały materiały edukacyjne w wersji multimedialnej przygotowane przez KWP w Poznaniu, które jeszcze bardziej przybliżyły uczniom różnego rodzaju zagrożenia.