Bo baśń jest wszędzie…

Uczniowie klas IV wzięli udział w projekcie czytelniczym, który miał na celu pogłębienie wiedzy na temat baśni. Zostały ogłoszone dwa konkursy. W konkursie plastycznym Moja ulubiona baśń uczniowie mieli wykonać techniką dowolną ilustrację do wybranej baśni.

Spośród 18 prac 6 nagrodzono:

I miejsce – Kamila Pawłowska z kl. 4a, Natalia Tarnas z kl. 4b

II miejsce – Weronika Majkowska z kl. 4a, Klaudia Wardeńska z kl. 4a

III miejsce – Kamil Janusz z kl. 4b, Bartosz Czubiński z kl. 4a

Wyróżnienia otrzymali:

– Dominika Wojnowska z kl. 4b

– Zuzanna Urbaniak z kl. 4b

– Faustyna Wojtkowiak z kl. 4a

– Alicja Robak z kl. 4b

– Weronika Galant z kl. 4b

– Milena Kozłowska z kl. 4b

Wszyscy otrzymali dyplomy, nagrodzeni i wyróżnieni nagrody książkowe, a pozostali słodki upominek.

W konkursie czytelniczym Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena? wzięło udział 8 osób. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością wybranych 8 baśni oraz najważniejszych faktów z życia autora.

Zwycięzcy konkursu:

– I miejsce – Zuzanna Urbaniak z kl.4b

– II miejsce – Natalia Tarnas z kl. 4b

– III miejsce – Kamil Janusz z kl. 4b, Ksawery Trocha z kl. 4a

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Głównym zadaniem było przygotowanie inscenizacji Królowa Śniegu . W przedstawieniu wystąpili wszyscy uczniowie kl.4b, 8 uczniów z  klasy 4a i dwie uczennice z kl.6c. Kunszt aktorski i wokalny uczniów mogło ocenić kilkuset widzów – uczestników Wieczoru wigilijnego, bo premiera spektaklu miała miejsce 04.12.16 r. w hali sportowej w Tuliszkowie. W przepięknej scenerii młodzi artyści opowiedzieli historię Kaja, Gerdy i złej królowej. Drugi występ odbył się 13.01.2017 r. Królową Śniegu przedstawiono pierwszakom                      w związku z uroczystym pasowaniem na czytelnika.                                            Czwartoklasiści wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację projektu. Przygotowali prace plastyczne, poznali baśnie Andersena, uczyli się wytrwale swoich ról, piosenek. Poświęcili dużo czasu na próby. Efekt ich pracy zyskał uznanie społeczności lokalnej i szkolnej. Za realizację projektu odpowiedzialne były panie: M. Kurzawińska,              A. Naglewska, A. Urbaniak, E. Jasińska, I.Bartczak. W realizacji projektu pomagali uczniowie  z klasy 2 c gimnazjum.