Zaznacz stronę

Cyklicznie organizowany Wieczór wigilijny dla lokalnej społeczności

14 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej  w Tuliszkowie odbyło się przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców Tuliszkowa i okolic. Wieczór wigilijny rozpoczął się od spektaklu Charlie i fabryka czekolady na podstawie powieści Roalda Dahla. Zaproszeni goście wysłuchali także kolęd     i pastorałek związanych z przesłaniem spotkania By wytęskniony nastał czas. W świąteczny nastrój wprowadziło zebranych wspólne kolędowanie, degustacja tradycyjnych ciast, przygotowanych przez rodziców i możliwość zakupu ozdób bożonarodzeniowych. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli uczniowie kl. 0 a, I c, II a, VI b, VIII b i VIII c szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli: p. M. Kurzawińskiej, p. E. Jasińskiej, p. A. Urbaniak, p. A. Naglewskiej, p. I. Bartczak we współpracy z Radą Rodziców, p. J. Gascon Carreno, p. A. Górską, A. Torzecką i A. Małolepszą. Kolędy zaśpiewała schola parafialna pod kierunkiem p. Edyty Strzelińskiej.

W tym dniu odbyła się akcja Podaruj życie! , czyli oddawanie krwi dla potrzebujących. Inicjatorem działań była Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu.

Materiał filmowy, którego autorem jest Wielkopolska Telewizja Informacyjna – www.wielkopolska.tv