Zaznacz stronę

Dzieci i Młodzież z Niepodległą

10 listopada 2017 roku uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz rodzice wzięli udział w Marszu z Niepodległą, upamiętniającym 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przy Pomniku Powstańców 1863r. został odśpiewany hymn Szkoły,  delegacja uczniów  złożyła kwiaty. Orszak przeszedł ulicą Nortowską i Poznańską na Plac Wolności. Tu zebrani odśpiewali hymn narodowy, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i tablicą upamiętniającą pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej. Najmłodsi uczniowie wykonali piękne, patriotyczne piosenki, starsi, słowami poetów, mówili   o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju.  Pani Justyna Gascon  Carreño – wicedyrektor Szkoły, pan Grzegorz Ciesielski – Burmistrz  Gminy i Miasta Tuliszków, ksiądz  prałat  Stanisław Nowak w swoich przemówieniach podkreślili wartość  wolności  i przypomnieli o konieczności dbania o ojczyznę, by bolesne doświadczenia z przeszłości nie mogły się powtórzyć, a niepodległość pozostała niezagrożona.

Po uroczystości biało-czerwony pochód powrócił na lekcje.

Za przygotowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości odpowiadała Dyrekcja Szkoły i Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Iwony Bartczak i Małgorzaty Kurzawińskiej.  Część artystyczną przygotowały panie: Anna Thiel i Ewa Bartczak.