Zaznacz stronę

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) przypada 11 lutego każdego roku. W bieżącym roku obchodzony był pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu – działajmy razem”.
W naszej szkole obchodom tym towarzyszyły różne działania zorganizowane przez nauczycielkę informatyki p. Jadwigę Mikołajczyk przy współpracy nauczycielki języka angielskiego p. Beaty Żarna. Uczniowie kl. VI-VII przygotowali kolorowe plakaty na temat korzyści oraz niebezpieczeństw wynikających z korzystania z Internetu. Plakaty zostały wyeksponowane na tryptyku w holu szkoły podstawowej oraz w szkolnej galerii „Akwarium” w budynku gimnazjum.

Ponadto uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w pisemnym konkursie wiedzy o Internecie i bezpieczeństwie w sieci, w którym zwycięzcami zostali:

miejsce III                  – Wiktoria Janiszyn kl. Va

miejsce II ex quo        – Wiktor Grzeszczak i Krystian Wardeński kl. VI a

miejsce I                     – Iga Górska kl. VI a

Wśród wszystkich klas IV-VI został również przeprowadzony konkurs na klasowe rymowane dwuwersowe hasło promujące bezpieczeństwo w sieci. Bezkonkurencyjne okazało się hasło kl. VI e, które jurorzy ocenili jako najbardziej wpadające w ucho. Rymowanki wszystkich klas zostały wywieszone na gazetce szkolnej.

Podczas apelu z okazji DBI dla kl. IV-VI, który odbył się w poniedziałek 17 lutego 2020r. w hali sportowej, uczniowie usłyszeli piosenkę i obejrzeli teledysk o bezpieczeństwie w sieci, zapoznali się z prezentacją multimedialną na ten temat przygotowaną przez uczennicę kl. VIIIb Julię Kocimską, a także obejrzeli zabawną scenkę przestrzegającą przed pochopnym zawieraniem znajomości w czatroomach przygotowaną przez uczniów kl. VIIIc i VIIIb. Ponadto przypomniano o tolerancji i szacunku wobec wszystkich użytkowników Internetu i zachęcano do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu bezpiecznego środowiska online oraz do promowania bezpiecznego korzystania z sieci.

Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach towarzyszących tegorocznym obchodom DBI a ufundowane przez dyrektora szkoły p. Mirosławę Puszcz-Majda.

Skip to content