Zaznacz stronę

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci
i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocji pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku ten dzień
jest obchodzony pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci.

Szacunek wobec ludzi to bardzo istotny element naszego zachowania i postępowania w życiu realnym, ale również i wirtualnym Brak poszanowania innych osób w internecie, ich prywatności, odmiennych poglądów skutkuje często negatywnymi zjawiskami jak cyberprzemoc, hejt. Nasza szkoła tak jak wiele innych przyłączyła się do działań propagujących bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci.

Na tydzień przed Dniem Bezpiecznego Internetu zorganizowaliśmy wystawę plakatów (każda klasa 4-7 SP oraz II i III gimnazjum) wykonała przynajmniej 1 pracę. Ogłosiliśmy też konkurs na rymowankę o bezpieczeństwie w sieci oraz na prezentację multimedialną. Przeprowadziliśmy także konkurs wiedzy o Internecie, a uczniowie klasy II gimnazjum zaprojektowali ulotki na ten temat. W dniach 5-9. 02.2018 r. na zajęciach komputerowych i lekcjach informatyki oraz godzinach z wychowawcą uczniowie obejrzeli filmy o właściwym zachowaniu i  przestrzeganiu zasad korzystania z sieci. Uczniowie klas I-III SP byli na lekcji tematycznej w kinie, a na zajęciach wykonali prace plastyczne „Ja w sieci – dbam, by było bezpiecznie”.

Dnia 5 lutego br. odbył się apel dla klas 4-6 SP, gdzie uczniowie zaprezentowali scenkę przedstawiającą negatywny wpływ zbyt długiego przesiadywania przed komputerem. Następnie uczennica kl. VI b SP Julia Kocimska omówiła zasady właściwego korzystania z sieci, a uczniowie mieli okazję obejrzeć jej prezentację „Jestem cyberrozsądny”, która zajęła III miejsce w powiatowym konkursie. Rozstrzygnięto również konkurs wiedzy o Internecie (I miejsce –  Bartosz Dębczyński uczeń kl. 6b). W konkursie na rymowanki najwyższą notę otrzymały uczennice klasy 6a:  Alicja Trocha i Wiktoria Wawrzyniak. Natomiast gimnazjaliści w dniu 6 lutego przygotowali happening, podczas którego zaprezentowali swoje plakaty i rymowanki. I miejsce zajęła kl. III a gimnazjum. Natomiast najwięcej rymowanek i o najciekawszej treści ułożyli uczniowie klasy 7a. A to jeszcze nie koniec zaplanowanych przedsięwzięć! Uczniowie kl. VI-VII SP projektują aplikacje na telefon, które zaprezentują po feriach. Naszymi działaniami pragniemy podkreślić, że chcemy i umiemy dbać o nasze bezpieczeństwo, a także szanujemy innych użytkowników internetu.