Zaznacz stronę

Dzień Dziecka 2021

W tym roku obchody najważniejszego święta Dzieci miały charakter filmowy.  Już 31 maja do kina Helios w Koninie pojechali najmłodsi z grup 0. Obejrzeli „Skąd się biorą sny” – duńską animowaną komputerowo komedię fantasy.

1 czerwca  uczniom klas 1. i 2. zaproponowano amerykańską animowaną komedię przygodową „Krudowie 2: Nowa Era”, a klas 3. i 4. – „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” – film oparty na serii książek autorstwa Martina Widmarka.

2 czerwca klasy 5. i 6. obejrzały „Czarny młyn” w reżyserii Mariusza Paleja. Fabuła powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego. Książka zdobyła Grand Prix w drugiej edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom, w kategorii wiekowej 10-14 lat.

Najstarsi z klas 7. i 8. obejrzeli amerykańską komedię kryminalną z Emmą Stone w roli tytułowej. Film inspirowany Cruellą de Mon – postacią znaną z powieści Dodie Smith „101 dalmatyńczyków” oraz z jej ekranizacji pod tym samym tytułem – filmu animowanego z 1961 i filmu aktorskiego z 1996 roku.

Za przygotowanie wyjazdu do kina odpowiedzialny był dyrektor – p. Marcin Pilarski  oraz panie: Mirosława Puszcz – Majda, Małgorzata Kurzawińska (SU), Iwona Bartczak (SU), Aneta Urbaniak, Ewa Jasińska. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom i wychowawcom za pomoc i opiekę nad uczniami.

Skip to content