Zaznacz stronę

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy nieco wcześniej niż przypada jego data. W poniedziałek 9 października wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, dyrekcją i pracownikami administracyjno-obsługowymi oraz zaproszonymi gośćmi: burmistrzem  p. Grzegorzem Ciesielskim, proboszczem parafii ks. Stanisławem Nowakiem i przewodniczącą Rady Rodziców  zgromadzili się w hali sportowej, aby uczestniczyć w uroczystości przygotowanej z tej okazji. Uczniowie przygotowali krótki występ w postaci scenek z życia szkoły oraz okolicznościowe wiersze i piosenki dla swoich wychowawców i nauczycieli. Specjalną niespodzianką okazał się popis umiejętności muzycznych uczniów naszej szkoły – najpierw Joanna Zamiatowska zagrała na keyboardzie a następnie Tomasz Sikora na gitarze.

Po zakończeniu części artystycznej przygotowanej przez p. Beatę. Żarna, p. Jadwigę Mikołajczyk, p. Magdalenę Połatyńską oraz p. Katarzynę Drewniacką głos zabrała pani dyrektor Mirosława Puszcz-Majda, która podziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie w proces nauczania i wychowania uczniów, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora najbardziej wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom administracyjno-obsługowym. Zaproszeni goście również złożyli pedagogom życzenia sukcesów w dalszej pracy dydaktyczno-wychowaczej. W świątecznej atmosferze uczniowie wraz z nauczycielami rozeszli się do swoich klas na kolejne zajęcia lekcyjne.