Zaznacz stronę

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2018

Języki obce nie są wcale obce uczniom Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie. W poniedziałek 1 października 2018 r. świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Tego dnia uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nauczanych w szkole języków oraz znajomości kultury i zwyczajów tych obszarów językowych. Oficjalne obchody rozpoczęły się o godz. 10.50 w Hali Sportowej, gdzie chór szkolny zaśpiewał hymn Unii Europejskiej. Następnie zostały zaprezentowane flagi oraz hymny Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji, ponieważ język francuski wrócił do naszej szkoły i od września br. uczniowie klas czwartych poznają ten język.

Później uczniowie szkoły prezentowali swoje talenty –  usłyszeliśmy piękną francuską piosenkę w wykonaniu Zuzanny Urbaniak z kl. VI b,  znany hit Eda Sheerana zaśpiewała Julia Wawrzyniak z kl. III a gimnazjum a Joanna Zamiatowska z kl. VIII c zaprezentowała bardzo żywiołową piosenkę niemiecką. Oklaskiwaliśmy także występ uczennic kl. IV c, które brawurowo zatańczyły kankana. Pozostali uczniowie również mogli się popisać, ponieważ brali udział w konkursach – gimnazjaliści rozpoznawali zapożyczenia z języków obcych, uczniowie kl. VII-VIII znane angielskie, niemieckie i francuskie postacie, a przedstawiciele kl. IV-VI obiekty i budowle charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Najmłodsi uczniowie (klasy 0-III SP) zostali  nagrodzeni za wcześniej wykonane prace plastyczne przedstawiające LONDON EYE, WIEŻĘ EIFFLA, BIG BENA lub BRAMĘ BRANDENBURSKĄ. Nagrody otrzymali również zwycięzcy z kl. IV-VIII w konkursie wiedzy
o Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji a gimnazjaliści w kategorii POCZTÓWKA Z LONDYNU (w języku angielskim) lub POCZTÓWKA Z BERLINA (w języku niemieckim). Natomiast wszyscy uczniowie, którzy tego dnia byli ubrani w brytyjskie, francuskie lub niemieckie barwy narodowe albo mieli jakiś element charakterystyczny dla tych krajów – zostali zwolnieni
z odpytywania. Wielu  chętnie skorzystało z takiej możliwości!

Wyniki konkursów towarzyszących obchodom Dnia Języków Obcych w Szkole Podstawowej im.Powstańców 1863r. w Tuliszkowie