Zaznacz stronę

W poniedziałek 02 października 2023 r. z małym opóźnieniem świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który przypada na 26.09. Hol szkoły został udekorowany ciekawostkami na temat różnych języków europejskich. Podczas obu długich przerw na uczniów czekały rozmaite atrakcje. Tradycyjne niemieckie ciasteczka Lebkuchen przygotowali uczniowie kl, 5b wraz z rodzicami – rozeszły się w mgnieniu oka. Językowa fotobudka czekała na chętnych do zdjęć uczniów. Właściciele smartfonów z dostępem do Internetu mogli sprawdzić swoją wiedzę o językach europejskich w quizach Kahoot! Zwycięzcami zostali – Gaby Gascon Carreño z kl. 6a oraz Patrycja Biniek i Karolina Szmytka z kl. 8a. Uczniowie
o giętkich językach próbowali swoich sił czytając łamańce językowe po angielsku i niemiecku. Najlepiej po angielsku poradziły sobie Blanka Tomczewska i Maja Janiak  – obie z kl. 8a. Gratulacje dla wszystkich laureatów, no i szóstki do dziennikaJ. Na lekcjach angielskiego
i niemieckiego w klasach nauczyciele również pamiętali o językowych akcentach. Niektóre klasy zaprezentowały swoją znajomość liczebników po włosku, francusku lub hiszpańsku. Zapraszamy do obejrzenia nagrań wideo oraz fotorelacji.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów – to prawdziwi Europejczycy!

Skip to content