Zaznacz stronę

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

Czwartek 26 września 2019 r. upłynął w radosnej atmosferze obchodów Dnia Języków Obcych. Od rana uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły witani byli po angielsku, francusku i niemiecku przez uczniów ubranych w stroje stosowne do języka: amerykańskiego pilota, strój bawarski i francuski oraz angielskiej policjantki. Korytarze na parterze zostały ozdobione tematycznymi plakatami przygotowanymi wcześniej przez uczniów, a gazetki z nazwą święta i flagami Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec znalazły się na tryptyku w SP oraz w holu budynku gimnazjum.

Na krótszych przerwach można było usłyszeć znane przeboje obcojęzyczne, jednak największe atrakcje czekały uczniów na przerwach 20-minutowych. Na pierwszej z nich wyznaczone grupy uczniów zaśpiewały po angielsku, francusku i niemiecku oraz po polsku piosenkę „Panie Janie…”, aby obudzić śpiącego kolegę. Natomiast Wiktor Sieradzan z klasy V d zaprezentował instrumentalną wersję tego utworu na waltorni. Następnie uczennice kl. V c wykonały brawurowo kankana, który spotkał się z entuzjazmem  publiczności, a nawet znalazł naśladowców, którzy włączyli się  do tańca!

Na kolejnej długiej przerwie miał miejsce multimedialny quiz dotyczący znanych osób oraz miejsc i budowli w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Największą wiedzą w tym zakresie wykazał się Jakub Dominiak z kl. VIII b. Ostatnim występem był żywiołowy taniec bawarski wykonany przez uczniów kl. VIII c. Ponadto, na obu przerwach można było ozdobić sobie twarz wybrana flagą malowaną specjalnymi farbkami przez uczennice starszych klas. Bardzo wielu uczniów zapragnęło mieć tak ozdobione buzie!

Przez cały dzień uczniowie mogli udzielać pisemnej odpowiedzi na pytania konkursowe dotyczące Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, które rozwieszone były na planszach w holu budynku gimnazjum. Najlepsi okazali się uczniowie kl. VII c (wszystkie poprawne odpowiedzi), ale kl. VI a i b deptały im po piętach (11 pkt/12 pkt). Gratulujemy!

Za przygotowanie obchodów Dnia Języków Obcych odpowiedzialni byli wszyscy nauczyciele języków obcych: p. Magdalena Berlińska, p. Paulina Cyferkowska, p. Sylwia Darul, p. Agnieszka Naglewska, p. Izabela Stachurska-Szczap, p. Marcin Pilarski i p. Beata Żarna.