Dzień Świętego Patryka

15 marca w naszej szkole odbył sie happening mający na celu zapoznanie uczniów z Irlandia, oraz zbliżającym sie Dniem Świętego Patryka. Amelia Wojtczak z klasy Vb oraz Wiktor Rojek z klasy Va zaprezentowali najistotniejsze wiadomości o Irlandii, przedstawili kolegom i koleżankom osobę Św. Patryka , opowiedzieli najbardziej znane legendy dotyczące tego świętego oraz pokazali symbole zbliżającego sie święta takie jak Leprikon czy koniczynka. Zgromadzeni w holu widzowie wysłuchać mogli również fragmentu hymnu Irlandii, a na koniec zabrzmiał polski akcent – utwór “Kocham cie jak Irlandie”. Całości dopełniły stroje w kolorystyce zielonej jakie mieli na sobie zgromadzeni oraz prezentujący uczniowie. Happening został przygotowany przez panie Sylwię Darul i Izabelę Szczap.