Zaznacz stronę

GIMNAZJALIŚCI LITERUJĄ W JĘZYKACH OBCYCH

VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego, konkurs o amerykańskim rodowodzie, po raz kolejny miał miejsce w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie w piątek 23 listopada 2018 r. Do literowania przystąpili najlepsi uczniowie z Grzymiszewa, Kun, Przykony, Słodkowa, SP nr 1 w Turku, Władysławowa, Wyszyny oraz gospodarze z Tuliszkowa. Konkurs tradycyjnie składał się z pięciu rund: w każdej uczestnicy literowali losowo wybrane słowo począwszy od jednosylabowych aż po te najdłuższe – pięciosylabowe.  Wyrazy sześciosylabowe zostały przygotowane na wypadek dogrywki, która okazała się niezbędna w przypadku języka angielskiego. Dwie uczennice błyskawicznie literowały wylosowane wyrazy budząc podziw zarówno komisji jak i swoich rywali!

Występy uczestników oceniały niezależne komisje jurorów: język angielski oceniały
p. Marta Piątkowska i p. Agata Jeżak-Komorska – nauczycielki j. angielskiego w ZST w Turku a język niemiecki – p. Ewa Myśler-Perlińska – nauczycielka j. niemieckiego w ZST w Turku oraz p. Ewa Cerbst – magister filologii germańskiej.

Po zaciętej (ale fair play) bitwie na literowane słowa laureatami konkursu zostali – z j. angielskiego:

Zofia Dobrowolska (SP nr 1 Turek) – 1 miejsce oraz tytuł Master of  Spelling

Kamila Przybył  (Słodków) – 2 miejsce

Julia Dembowska (Grzymiszew) – 3 miejsce.

Z j. niemieckiego:

Piotr Drewniacki (Grzymiszew) – 1 miejsce oraz tytuł Meister der Rechtschreibung

Natalia Janiak (Wyszyna) – 2 miejsce

Julia Wawrzyniak (Tuliszków) – 3 miejsce

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: za zajęcie I miejsca – wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe, za II miejsce – przenośne głośniki, a za III powerbank. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz upominki książkowe za udział w konkursie. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Szkołę Podstawową w Tuliszkowie, Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Orto-Maj” reprezentowany przez p. Mirosławę Puszcz-Majda.

Skip to content