Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

7 maja  w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej zasad: bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomości przepisów drogowych oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze.

O kwalifikacje do turnieju powiatowego rywalizowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie.

Uczniowie rozwiązywali testy wiedzy składające się z pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaliczali konkurencję praktyczną, która polegała na przejechaniu rowerem po torze sprawnościowym z przeszkodami. Łączna suma punktów zdobytych przez drużynę danej szkoły w całym turnieju decydowała o zajętym miejscu klasyfikacji końcowej.

Drużynami zwycięskimi wśród uczniów młodszych oraz uczniów klas gimnazjalnych okazały się drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Tuliszkowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się 17 maja 2018 r. w  Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.