Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Śpiewamy dla Niepodległej”.

5 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grzymiszewie prezentowali swoje wokalne umiejętności podczas Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Śpiewamy dla Niepodległej”. Organizatorem konkursu była Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie . Konkurs był wpisany w Gminne obchody  setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Miejscem prezentacji młodych artystów była sala gimnastyczna naszej szkoły.

Występy uczniów odbywały się w czterech Kategoriach. Kategoria I- Oddział Przedszkolny, Kategoria II – Klasy I-III Szkoły Podstawowej, Kategoria III- Klasy IV-VI oraz Kategoria IV – klasy VII, VIII oraz klasy III Gimnazjum. Główne cele konkursu to kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej , a także integracja uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży z Przedszkoli i Szkół naszej gminy. W konkursie wzięło udział 35 uczniów. Komisja Konkursowa powołana przez organizatora przyznała nagrody i wyróżnienia.

Kategoria I

I miejsce: Witold Piaskowski z zespołem tanecznym ( Alicja Dziurzyńska, Laura Paczesna, Julia Potrzebowska) z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grzymiszewie

II miejsce: Kwartet – Julia Chorążewska, Lilianna Grześkiewicz,  Marcelina Kubiak,  Lilianna Staszak ze Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie

Kategoria II