HAPPENING – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

W ramach tegorocznych obchodów DBI uczniowie kl. VII-VIII wzięli udział w happeningu zorganizowanym w holu budynku gimnazjum z okazji DBI 2020 w dn. 19.02.2020r. Podczas tego wydarzenia uczniowie obejrzeli teledysk i wysłuchali piosenki o bezpieczeństwie w sieci. Następnie wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom w pisemnym konkursie wiedzy
o Internecie, który został przeprowadzony kilka dni wcześniej. Laureatami zostali:

Bartosz Dębczyński kl. VIII b           – miejsce I

Tomasz Sikora kl. VIII b                   – miejsce II

Antoni Ślesiński kl. VIII c                 – miejsce III

Wśród uczniów wszystkich klas VII-VIII został również przeprowadzony konkurs na klasowe rymowane dwuwersowe hasło promujące bezpieczeństwo w sieci, które przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali podczas happeningu.

Ponadto krótko przypomniano uczniom o tolerancji i szacunku wobec wszystkich użytkowników Internetu i zachęcono do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu bezpiecznego środowiska online oraz do promowania bezpiecznego korzystania z sieci.

Organizatorem happeningu była nauczycielka informatyki p. Jadwiga Mikołajczyk we współpracy z p. Beata Żarna, a nagrody w konkursie zostały ufundowane przez dyrektora szkoły p. Mirosławę Puszcz-Majda.