Zaznacz stronę

Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo

W sobotę tj. 6 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wybrali się do Poznania na Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo.

Zawody rozegrano w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” i Urząd Miasta Poznania. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes Okręgowego Związku Judo w Poznaniu pan Mariusz Groński.

W tym roku w imprezie brały udział dwie kategorie wiekowe, tj. 2005, 2006, 2007 i 2008-2009
Uczniowie szkoły podstawowej trenujący na co dzień w tuliszkowskiej sekcji judo reprezentowali tym razem nie klub, a szkołę w Tuliszkowie zdobywając punkty do wielkopolskiego współzawodnictwa sportowego. Byli to:
Klaudia Tomaszewska, Wiktoria Drozak, Łucja Pawlicka, Majka Poprawska, Natalia Zając, Nadia Drozak, Natalia Juszczak, Jakub Moksik, Maria Pakulska, Michał Brzozka, Michalina Zientek, Anna Oblizajek, Kinga Zając, Mateusz Durski, Aleksandra Drabina, Julia Powaga, Marika Grzeskiewicz, Marcel Majkowski.

Z najlepszymi wynikami wrócili:
Wiktoria Drożak i Klaudia Tomaszewska zdobywając złoty medal, 
Łucja Pawlicka, Majka Poprawska, Natalia Zając, Nadia Drożak, Natalia Juszczak – srebrny medal
Jakub Moksik, Maria Pakulska, Michał Brzozka, Michalina Zientek, Anna Oblizajek, Kinga Zając, Mateusz Durski, Aleksandra Drabina – brązowy medal.
Tuż za podium stanęli: Julia Powaga, Marcel Majkowski i Marika Grześkiewicz.
Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali pucharami, medalami i dyplomami. Natomiast najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej wywalczyły puchary i dyplomy.

Wyjazd wwspierał sponsor klubu, p. Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis i p. Krzysztof Roman, Burmistrz GiM w Tuliszkowie.
Trener sekcji
– Michał Gaj