Zaznacz stronę

Innowacja Pedagogiczna „Tradycje Bożonarodzeniowe”

W innowacji Pedagogicznej „Tradycje Bożonarodzeniowe” brali udział uczniowie ze wszystkich poziomów edukacji. Poznawali oni tradycje bożonarodzeniowe, ćwiczyli śpiew kolęd i piosenek świątecznych, grali kolędy na instrumentach, wykonywali ozdoby i kartki świąteczne na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych, a także samodzielnie i z pomocą rodziców w domu. W ramach innowacji odbył się konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową oraz Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej (16 i 17 grudnia 2019 r.). Do Przeglądu uczniowie mogli zgłaszać: prace plastyczne, śpiew kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, taniec oraz grę kolęd na instrumentach. Uczniowie do Przeglądu przygotowywali się od połowy listopada na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz indywidualnie w domu. Najciekawsze prezentacje z Przeglądu Twórczości oraz jasełka w wykonaniu oddziałów przedszkolnych można było obejrzeć podczas wieczoru dla bliskich: dziadków, rodziców, rodzeństwa oraz sympatyków naszej szkoły, który odbył się w środę 18 grudnia 2019 roku i był podsumowaniem innowacji pedagogicznej