Zaznacz stronę

Innowacja pedagogiczna: Wędrówki w czasie i przestrzeni. Podróż III: W kraju Muszkieterów i Don Kichota

Grupa francuska – Petits artistes

W zajęciach uczestniczyło 15 uczniów z klas czwartych. Atrakcyjny i nowatorski charakter zajęć pozwolił zaangażować aktywnie i twórczo wszystkich uczniów w proces edukacyjny. Dzieci pogłębiły wiedzę o geografii i kulturze Francji. Poznały zwyczaje żywieniowe Francuzów, przygotowując jedną ze specjalności kuchni bretońskiej – naleśniki. Czwartoklasiści doskonalili umiejętności językowe oraz przygotowali układ taneczny do piosenki Sur le Pont d’ Avignon. Ponadto Mali artyści wcielili się w rolę francuskiej kreatorki Coco Chanel. Pokaz mody w samodzielnie przygotowanych strojach był wielką atrakcją ostatniego spotkania. Zajęcia prowadziła p. Agnieszka Naglewską we współpracy z  p. Katarzyną Derucką.