Zaznacz stronę

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

W dniu 15 maja 2019r. w Szkole Podstawowej we Władysławowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Jak co roku dwoje uczniów z naszej szkoły Izabela Osękowska  i Szymon Pudzianowski z 3b gimnazjum pod opieką p. Doroty Kordylewskiej wzięło w nim udział. Konkurs miał charakter pisemny i polegał na wypełnieniu testu. Tematyka konkursu dotyczyła zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, praw konsumenta i znakowania produktów żywnościowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs miał na celu propagować zdrowy styl życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym. Miłym uzupełnieniem był pyszny i zdrowy poczęstunek różnego rodzaju przekąskami, których przepisy uczniowie mogli zabrać do domu. Organizatorzy zadbali również o zintegrowanie dzieci z różnych szkół poprzez wspólne zabawy i konkurencje w mieszanych grupach. Na koniec wszyscy uczniowie i opiekunowie otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.