Zaznacz stronę

Jak nie czytam jak czytam.

Zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej.  8 czerwca o godz. 10.00 wszyscy zebrali się na płycie boiska ze swoją ulubioną książką. Uczniowie trzymali w ręku balony w barwach narodowych, tworząc flagę Polski. Był to akcent związany z obchodzoną w tym roku 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Zebrani obejrzeli inscenizację legendy Dominiki Strzeleckiej pt.: „Założenie Poznania”, mieli okazję uczestniczyć w spektaklu, który był nie tylko znakomitą inscenizacją legendy z bardzo dobrą grą aktorską, ciekawą scenografią, różnorodnymi strojami ale również piękną lekcją patriotyzmu.

W średniowiecznych bohaterów opowieści wcielili się:  zastępca burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków , zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej  w Tuliszkowie , ksiądz Piotr oraz pan Maciej. Towarzyszyli im wojowie oraz dwórki.

Czytelnicy mieli również czas na lekturę fragmentu swojej ulubionej książki oraz mogli zobaczyć projekt uczniów z klasy 3 a gimnazjum „Książka w 3 D”, wykonany pod opieką nauczyciela plastyki.