Zaznacz stronę

JĘZYK NIEMIECKI GÓRĄ! KONKURS LITEROWANIA W SP W TULISZKOWIE

 

VII Powiatowy Konkurs Literowania z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego kolejny raz miał miejsce w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie. Ten konkurs o amerykańskim rodowodzie został przeprowadzony w ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA, które jest obchodzone w czwarty czwartek  listopada, czyli w bieżącym roku – w dniu 28 listopada.

Do literowania przystąpili najlepsi uczniowie z Kun, Ogorzelczyna, Przykony, Wyszyny oraz gospodarze z Tuliszkowa. Konkurs tradycyjnie składał się z pięciu rund: w każdej uczestnicy literowali losowo wybrane słowo począwszy od jednosylabowych aż po te najdłuższe – pięciosylabowe. Wyrazy sześciosylabowe zostały przygotowane na wypadek dogrywki, która jak co roku, była niezbędna. Dużą niespodzianką tegorocznego konkursu okazała się znaczna liczebna przewaga uczestników literujących po niemiecku, ponieważ w poprzednich sześciu edycjach w tym języku literowało zwykle mniej zawodników niż w języku angielskim.

Występy uczestników oceniały niezależne komisje jurorów: język angielski oceniały
p. Marta Piątkowska – nauczycielka j. angielskiego w ZST w Turku i p. Magdalena Raszewska – nauczycielka języka angielskiego w LO w Turku. Natomiast ekspertami od języka niemieckiego były:
p. Agata Dobrowolska – nauczycielka j. niemieckiego w LO w Turku oraz p. Anna Cerbst – magister filologii germańskiej.

 

W słownej potyczce na literowane wyrazy zwyciężyli:

z j. angielskiego:

WIKTOR  ŁYSIAK  (SP w Przykonie) – 1 miejsce oraz tytuł Master of  Spelling

MAGDALENA  CIEŚLAK  (SP w Kunach) – 2 miejsce

PAWEŁ  KAMIŃSKI (SP w Kunach) – 3 miejsce.

 

z  j. niemieckiego:

NATALIA  KORZEPA  (SP w Przykonie) – 1 miejsce oraz tytuł Meister der Rechtschreibung

AMELIA  BAMBERSKA (SP w Przykonie) – 2 miejsce

JULIA  KOCIMSKA (SP w Tuliszkowie) – 3 miejsce

 

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: za zajęcie I miejsca – wysokiej klasy słuchawki, za II miejsce – powerbank, a za III – przenośne głośniki. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz upominki książkowe za udział w konkursie. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków oraz p. Mirosławę Puszcz-Majda – dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie.

Organizacją konkursu zajęli się nauczyciele języków obcych SP w Tuliszkowie: p. Magdalena Berlińska, p. Paulina Cyferkowska p. Beata Żarna, p. Sylwia Darul, p. Izabela Stachurska-Szczap, p. Marin Pilarski oraz nauczycielka informatyki p. Jadwiga Mikołajczyk.

Skip to content