Zaznacz stronę

Konkurs „Historia mojej szkoły”

6 listopada gościliśmy w naszej szkole Prezesa Koła Miłośników Historii Tuliszkowa p. Wita Brylińskiego, który w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawił uczniom dzieje szkoły w Tuliszkowie, począwszy od XV wieku, kiedy to w mieście funkcjonowała szkoła parafialna, po czasy współczesne. Słuchaczy szczególnie interesowały wydarzenia związane z budową obecnego gmachu szkoły oraz jej pracownikami.
Po prelekcji uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, biorąc udział w Konkursie „Historia mojej szkoły”.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 33 uczniów klas V, VI i VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Zwycięzcami konkursu zostali: Jakub Wojtczak z klasy II b gimnazjum (I miejsce), Klaudia Jagodzińska z klasy III c gimnazjum (II miejsce) i Paulina Naglewska z klasy III c gimnazjum (III miejsce). Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Barbara Ratajczyk, Grażyna Boczula i Ewa Antoniewicz.

Skip to content