„W KRAINIE TWÓRCZOŚCI JULIANA TUWIMA”

Czytanie poezji jest ważnym czynnikiem rozwoju osobowości dziecka. Poezja oddziałuje poprzez treść na myśli, uczucia i postępowanie ucznia, rozwija jego wrażliwość na piękno języka. Dostarcza dziecku nowych doświadczeń, rozszerza jego horyzonty, rozwija zainteresowania, daje możliwość zrozumienia innych ludzi i otaczającego świata. Jeżeli uczeń od samego początku nabierze pewności, że czytanie poezji jest czynnością przyjemną, to jego chęć do sięgania po nowe poetyckie utwory będzie stale wzrastać.

Doświadczenia zdobyte w obcowaniu z dziecięcą poezją przygotowują ucznia do odbioru literatury w ogóle, a także innych form sztuki, tworząc podstawy do kształtowania umiejętności czerpania z jej zasobów.

9 lutego 2018 roku odbył się apel ,,W KRAINIE TWÓRCZOŚCI JULIANA TUWIMA”.  Apel został przygotowany przez p. Małgorzatę Wągiel. Głównymi bohaterami byli uczniowie klasy IIId. Akcja apelu toczyła się na stacji kolejowej wśród pasażerów oczekujących na pociąg
do Tuwimowa. Dzieci świetnie odegrały powierzone im role: np. słowika, cioci, Grzesia, pana Hilarego, pana Tralalińskiego, damy, Dyzia Marzyciela, dwóch Michałów, maszynisty.
Do wiersza ,,Rzepka” jako narratora poprosiliśmy panią Agnieszkę Ramel, która świetnie sprawdziła się w tej roli. Julian Tuwim w wierszu „Rzepka” prezentuje nam rodzinę i zwierzęta, które razem próbowały wyrwać rzepkę. Kiedy robiła to jedna osoba, rzepka nawet nie drgnęła jednak gdy wszyscy się zawzięli i zaczęli ciągnąć wyrwali rzepkę.

Występy bawiły zebraną publiczność. Nasz apel zaszczycili swoją obecnością niektórzy rodzice, babcie i dziadkowie. Miłe słowa do wykonawców skierowała pani wicedyrektor Justyna Gascon Carreño, której dziękujemy za obecność na naszym przedstawieniu. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu apelu pani Katarzynie Drewniackiej i pani Jadwidze Mikołajczyk.