Zaznacz stronę

„Lass uns mit Deutsch reisen…”

„Lass uns mit Deutsch reisen…” Przygoda z językiem niemieckim zakończona sukcesem!

W tegorocznej edycji powiatowego konkursu „Lass uns mit Deutsch reisen” 25.11.2019 r. w I LO w Turku wzięło udział sześcioro uczniów z naszej szkoły. Podczas trzygodzinnych zmagań językowych nasi zawodnicy pracowali w dwóch grupach. Do pokonania mieli 10 stacji zadaniowych, a w nich: rebusy, memory, krzyżówki, przysłowia, praca z niemiecką piosenką oraz mapą Niemiec. Mimo rywalizacji ze szkołami z całego powiatu, panowała świetna atmosfera i dobra zabawa. Nasi reprezentanci mieli okazję poznać szkołę, nauczycieli i kolegów oraz koleżanki z I LO. Spośród 10 rywalizujących grup najlepsi okazali się nasi uczniowie. Natalia Grześkiewicz, Julia Kocimska i Tomasz Sikora zdobyli 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy !

Skip to content