Zaznacz stronę

Lektura może być inspiracją!

Lapbook na języku polskim w V c i V d

Tym razem podsumowanie omawianej lektury w klasach piątych miało zupełnie inną formę. Uczniowie Klas Vc i  Vd przygotowywali lapbooki na podstawie omawianej lektury „Chłopcy z Placu Broni”.  Uczniowie sami projektowali swoje prace, mogli wykonać je dowolnie dobierając elementy, komponując wszystko w logiczną całość. Kreatywność Uczniów okazała się niesamowita. Wyróżniali najważniejsze treści lektury, chowając je w koperty, papierowe skrytki, samodzielnie tworzyli krzyżówki, mapy. Na uznanie zasługuje również staranność przygotowanych prac.

Ta forma powtórzenia i utrwalenia wiadomości o lekturze cieszyła się zainteresowaniem Uczniów. Już nie możemy się doczekać kolejnych lapbooków. Każdy będzie gromadził swoje lapbooki, będą one bardzo przydatne do powtórek w klasach starszych.

Gratulując Uczniom, zapraszamy do fotorelacji.