Zaznacz stronę

Marsz z Niepodległą

08 listopada 2019 roku uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście wzięli udział  w Marszu z Niepodległą  upamiętniającym 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Przy Pomniku Powstańców 1863 r. został odśpiewany hymn Szkoły,  delegacja uczniów złożyła kwiaty. Pochód przeszedł na Plac Wolności. Tu zebrani wysłuchali wierszy i piosenek o historycznych wydarzeniach i bohaterach walki o wolność.

Przy dźwiękach werbli delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, Jana Pawła II, pod tablicą upamiętniającą pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej, pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni w Katyniu, pod Dębem Pamięci posadzonym dla uhonorowania kapitana Franciszka  Majewskiego. W tym roku Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie przystąpiła do akcji Szkoła do hymnu ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

O godzinie 11.11 wszyscy zebrani wykonali 4 zwrotki hymnu państwowego.

Pani Mirosława Puszcz-Majda – Dyrektor Szkoły oraz ksiądz prałat Stanisław Nowak w swoich przemówieniach podkreślili, jak ważna jest niepodległość, ale także pamięć o tych, którzy o nią walczyli i za nią zginęli.

W uroczystościach udział wzięły dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie z opiekunami i dyrektorem panią Justyną Gascon Carreño.

Za przygotowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości odpowiadała Dyrekcja Szkoły i Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Iwony Bartczak i Małgorzaty Kurzawińskiej. 

Część artystyczną przygotowały panie: Ewa Bartczak i Katarzyna Drewniacka.