Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2017r. w naszej szkole z okazji mikołajek zorganizowano wiele różnych akcji. Jednym z nich był dzień bez dzwonka.

Już od godziny 8:00 Św. Mikołajowie wraz ze Śnieżynkami (uczniowie i uczennice klasy III c gimnazjum)  ogłaszali rozpoczęcie i zakończenie lekcji, chodząc po korytarzach szkoły i głośno dzwoniąc dzwonkami.

Ten zaskakujący element spotkał się z miłą reakcją zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Gimnazjaliści odwiedzili również dzieci klas 0-III SP. W stroju św. Mikołaja rozdawali prezenty najmłodszym.

Ponadto tego samego dnia uczniowie klasy III c gimnazjum: Julia Sawicka, Aleksandra Nejman, Paulina Raszewska i Mateusz Gębicki  pod kierunkiem pani Moniki Grzelak-Kozłowskiej, realizując projekt semestralny z plastyki, zorganizowali warsztaty świąteczne dla klasy I c SP. Od godziny 9:00 w świetlicy szkolnej SP uczniowie wraz z opiekunem panią Dorotą Fularą wspólnie dekorowali babeczki i pierniki. Na zakończenie zrobili pamiątkowe zdjęcie przy udekorowanym przez grupę gimnazjalistów stole.

Następnie dzieci wraz z panią Dorotą wróciły do klasy, zabierając swoje dzieła.

W warsztatach ozdób bożonarodzeniowych, zorganizowanych tego dnia w świetlicy, wzięli również udział uczniowie oczekujący na zajęcia oraz klasa II b gimnazjum i IVc.

Mikołajkowe atrakcje zorganizowały panie: Monika Grzelak-Kozłowska we współpracy z panią Agnieszką Naglewską i Joanną Ciesielską oraz Samorządem Uczniowskim.