Zaznacz stronę

Młodzież zapobiega pożarom

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”- OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2020

W dniu 28.02.2020r. przeprowadzono w naszej szkole eliminacje do Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nich udział 10 uczniów z klas VII – VIII oraz 10 uczniów z klas
IV-VI. Młodzież rozwiązywała test wyboru składający się z 20 pytań. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 5 uczniów z klas VII-VIII: Bartosz Dębczyński, Krystian Bała, Oliwier Glanc, Norbert Maślanka, Filip Wawrzyniak natomiast z klas IV- VI 4 uczniów: Kornelia Sylwestrzak, Alan Bartoniewicz, Nikodem Gradecki i Krystian Wardeński.

Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowano w dniu 10.03.2020r. Uczniowskie zmagania zostały przeprowadzone   w MGOK w Tuliszkowie, a za organizację i przebieg turnieju odpowiadali przedstawiciele OSP. W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły – zwycięzcy eliminacji szkolnych. Młodzież zgodnie z regulaminem konkursu rozwiązywała test, który składał się z 37 pytań zamkniętych i 3 otwartych. Nasi uczniowie wypadli znakomicie, pierwsze miejsce zajęła Kornelia Sylwestrzak z klasy V e oraz Bartosz Dębczyński z klasy VIII b, trzecie miejsce wywalczył Krystian Wardeński z klasy VI a. Uczniowie ci najlepiej napisali testy w swoich grupach wiekowych. Po emocjach konkursowych zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych wezmą udział w eliminacjach powiatowych turnieju, które odbędą się w dniu 21 marca 2020 roku w Turku. Gratulujemy i życzymy Kornelii  oraz Bartoszowi  powodzenia w etapie powiatowym! Młodzież do konkursu przygotowała
p. Jadwiga Mikołajczyk.