Zaznacz stronę

Narodowe Święto Niepodległości 2021

8 listopada 2021 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Przy Pomniku Powstańców 1863 r. został odśpiewany hymn Szkoły,  delegacja uczniów  złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Zebrani wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej, Dyrekcja Szkoły, pani Ewa Klimczak – Macudzińska i pani Katarzyna Szczap przypomniały historyczne wydarzenia i podkreśliły, jak ważna jest niepodległość, ale także pamięć o tych, którzy o nią walczyli i za nią zginęli.

10 listopada społeczność szkolna o godzinie 11.11 wykonała 4 zwrotki hymnu państwowego w ramach  akcji Szkoła do hymnu ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Za przygotowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości odpowiadała Dyrekcja Szkoły i Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Iwony Bartczak i Małgorzaty Kurzawińskiej. 

Część artystyczną przygotowała pani Ewa Bartczak oraz pani Katarzyna Drewniacka.

11 listopada 2021 r. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej  uczestniczył w państwowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Na uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny oraz podczas składania kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki Szkołę reprezentowali: Dyrektor – pani Ewa Klimczak – Macudzińska,  Bartosz Siwek, Bartosz Maćkowski, Weronika Przybyła, Oliwia Papierska, Zuzanna Cicha, Julia Szustakowska, Blanka Cymmer, Amelia Poprawska, Dawid Ładecki, Oliwia Borowska.

Za przygotowanie i bezpieczeństwo uczniów odpowiadały panie: Iwona Bartczak i Małgorzata Kurzawińska.

Skip to content