Niepełnosprawność

Niepełnosprawność to temat, który warto poruszać od najmłodszych lat.
We współpracy z Kołem Naukowym Młodych Pedagogów Specjalnych z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zostały przeprowadzone zajęcia przez studentkę drugiego roku pedagogiki specjalnej-Martę Wągiel, która w przyszłości będzie zajmowała się rehabilitacją i rewalidacją osób z niepełnosprawnością intelektualną. Klasy-3d wychowawstwa pani Małgorzaty Wągiel oraz klasa 6e na zajęciach z panem Przemysławem Wełnickim oraz panią Dorotą Kordylewksą-miały okazję zapoznać się z pokazem multimedialnym na temat różnych niepełnosprawności. To również szansa, żeby poczuć jak osoba z daną niepełnosprawnością widzi świat; dostrzec jej zalety i zasoby. Wszyscy wspólnie szukali wartości i odkrywali codzienność osób z niepełnosprawnością zarówno ruchową, przez sprężoną niepełnosprawność taką jak niewidzenie, niesłyszenie, jak i intelektualną. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach prezentujących sposób funkcjonowania w rzeczywistości, często niedostosowanej do potrzeb ów osób.

Pamiętajmy, niepełnosprawność jest ważnym aspektem społeczeństwa-taki też tytuł nosiło całe przedsięwzięcie.
Oto fotorelacja z zajęć: