Zaznacz stronę

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

28 lutego  85 uczniów klas I a, I b, I c, I d zostało czytelnikami szkolnej biblioteki. Starsi koledzy z klas VI b i VII c, pod kierunkiem p. Ewy Konieczka i Anety Urbaniak przygotowali dla nich przedstawienie pt. „Kłótnia Wróżek”. Dzieci mogły się przenieść do cudownego świata bajkowych postaci: Krasnoludków, Skrzatów, Wróżek, Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Jasia i Małgosi, Śpiącej Królewny i Dziewczynki z zapałkami. Cieszyli się na widok książkowych bohaterów i bez trudu ich rozpoznawali. Następnie porozmawiali z Książką i obiecali spełniać jej prośby. Wróżki nauczyły dzieci krótkiego wierszyka o książkach, po czym pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie czytelnika i zostali pasowani przez p. dyrektor Mirosławę Puszcz- Majda na czytelnika.

Na pamiątkę otrzymali książki oraz zakładki. Zostali zaproszeni do biblioteki ze swoją wychowawczynią w celu zapoznania z regulaminem i wypożyczenia swojej pierwszej książki.