Ceremonia Pasowania na Czytelnika

Pasuję Cię na…. Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Justyna Gascon Carreño 15 marca 2019 roku włączyła w poczet czytelników biblioteki uczniów klas I. Zanim pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie na podstawie baśni Hansa  Christiana  Andersena  „Księżniczka na ziarnku grochu”, które przygotowali uczniowie z kl. V d, VI b i VIII c pod kierunkiem: p. M. Kurzawińskiej, p. A. Naglewskiej,  p. A. Urbaniak, p. I Bartczak i p. E. Jasińskiej. Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością baśni i bajek. Z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie na szóstkę i wtedy przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika. Wszyscy jednogłośnie obiecali, że będą szanować i czytać książki. Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.