Zaznacz stronę

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

13 stycznia 25 uczniów klasy I a zostało czytelnikami szkolnej biblioteki. Wprowadzeniem do Pasowania na Czytelnika była inscenizacja pt. „Królowa Śniegu”, którą przygotowali uczniowie kl. IV b i VI c pod kierunkiem: p. M. Kurzawińskiej, p. A. Naglewskiej,  p. A. Urbaniak, p. I Bartczak i p. E. Jasińskiej.

Po obejrzeniu baśni, uczniowie klasy pierwszej odpowiadali na pytania – zagadki, które przygotowali członkowie Aktywu Bibliotecznego. Dzięki temu pierwszaki mogli aktywnie uczestniczyć w uroczystości; wysłuchali próśb Książki i po zapewnieniu, że potrafią czytać złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani przez p. dyrektor Mirosławę Puszcz-Majda na czytelników naszej biblioteki.

Na pamiątkę otrzymali książki ufundowane przez bibliotekę oraz zakładki. Zostali zaproszeni do biblioteki ze swoją wychowawczynią w celu zapoznania z regulaminem i wypożyczenia swojej pierwszej książki.