Piękna aura zimowa zachętą do aktywności fizycznej

Tegoroczna zima przyniosła wszystkim, a zwłaszcza dzieciom długo wyczekiwany śnieg i wiele radości. Piękna aura zimowa zachęcała wszystkich do aktywności fizycznej na śniegu. Nauczyciele naszej szkoły zachęcając swoich uczniów do aktywności na świeżym powietrzu, zaproponowali  im dodatkowe zadania. W ramach zajęć plastycznych uczniowie mogli wykonać rzeźby ze śniegu, bałwany i igloo. Za swoje twórcze działania otrzymali dodatkowe oceny za aktywność, a wydrukowane zdjęcia dzieł uczniów można podziwiać na gazetce przy świetlicy szkolnej. W ramach lekcji geografii  uczniowie  podziwiali i obserwowali przyrodę podczas spacerów oraz przesłali ciekawe zdjęcia jako dokument swoich obserwacji. Nauczyciele wychowania fizycznego proponowali uczniom zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu i zachęcali ich do aktywności fizycznej na śniegu. Bardzo ważną kwestią było stworzenie możliwości , by uczniowie mogli spróbować jak najwięcej różnorodnych aktywności. Także wielu rodziców i opiekunów korzystając z pięknej zimowej aury organizowali dla swoich pociech kuligi, o których uczniowie na zajęciach szkolnych opowiadali z wielkim entuzjazmem.

Zapraszamy do obejrzenia działań naszych uczniów udokumentowanych za pomocą zdjęć przez nich wykonanych i przesłanych do nauczycieli.

Koordynatorzy akcji: Danuta Siepka, Katarzyna Drewniacka , Joanna Tabaka

PREZENTACJA