„Podziel się posiłkiem”

W dniach 23-24 września 2016r.  po raz kolejny braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji  „Podziel się posiłkiem”,  zbiórki żywności organizowanej przez Bank Żywności w Koninie.

W akcji tej brało udział 97 wolontariuszy,  uczniów Zespołu Szkół w Tuliszkowie.

W pięciu sklepach na terenie Tuliszkowa w piątek i sobotę uczniowie zbierali dary w postaci żywności różnego rodzaju. W efekcie udało się zebrać 465 kg żywności !

Los drugiego człowieka oraz sytuacja rodzin w potrzebie nie jest nam obojętna. Społeczeństwo gminy Tuliszków okazało „ogromne swoje serce” poprzez aktywny udział w tej akcji. Połączyła nas wszystkich chęć niesienia pomocy tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. Pomimo, iż każdy z nas boryka się z różnymi trudnościami życiowymi, potrafiliśmy podzielić się i wesprzeć tą akcję wkładając do koszyka wolontariuszom artykuły żywnościowe. Serdeczne podziękowania składam wszystkim małym i dużym wolontariuszom za to, że poświęcili swój wolny czas i bardzo chętnie wyruszyli pomagać innym.

Dziękuję właścicielom sklepów, że umożliwili przeprowadzenie tej akcji i pracownikom sklepów za ogromną życzliwość wobec młodych wolontariuszy.

Koordynator akcji

Katarzyna Szczap