Zaznacz stronę

Pogotowie św. Mikołaja

Już od wielu lat Bank Żywności w Koninie organizuje akcję „Pogotowie św. Mikołaja”. W tym roku akcja ta rozpoczęła się zbiórką artykułów żywnościowych 29 – 30 listopada 2019r. Najmłodsze dzieci klas I – III stojąc w sklepach pod opieką swoich wychowawców zachęcały i dziękowały wszystkim, którzy wsparli akcję i wrzucili do specjalnego koszyka zakupiony towar. Zawsze w akcji tej biorą udział uczniowie naszej szkoły, a zebrane produkty przeznaczamy na paczki dla najbardziej potrzebujących wskazanych przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym roku jednym z ważnych elementów tej akcji była współpraca dzieci z seniorami, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę artykułów spożywczych. Jest to jeden z wielu sposobów łączności międzypokoleniowej. Podsumowanie tej akcji odbyło się  18 grudnia 2019r. w Sali Bankietowej w Tuliszkowie. Pani Ewa Bartczak wraz ze swoją klasą przedstawiła jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci klas I – III śpiewały kolędy i pastorałki. Na zakończenie uroczystości dzieci obdarowały wszystkich przybyłych gości upominkami. Koordynatorem tej akcji jest od wielu lat p. Katarzyna Szczap.