Zaznacz stronę

Powiatowa Sesja Ekologiczna 2023 , którą zorganizował tradycyjnie Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyła się w tym roku w Pasiece MONIA w Tarnowej. W Sesji uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami z dziewięciu szkół powiatu tureckiego w tym Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie i Ogorzelczynie pod opieką p. Doroty Kordylewskiej i p. Joanny Tabaka. Celem sesji było zwiększenie społecznej świadomości na temat zagrożeń dla życia i zdrowia tych owadów oraz uświadomienie znaczenia pszczół zarówno dla środowiska naturalnego, jak i człowieka. Właściciele Pasieki ,, Monia” przekazali uczestnikom najważniejsze wiadomości o swoich podopiecznych oraz przekazali najistotniejsze wiadomości o właściwościach miodu.. Na zakończenie wizyty w pasiece gospodarze poczęstowali uczestników Sesji swojskim chlebem, miodem, piernikiem upieczonym na bazie miodu.

Skip to content