POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY – ZAJĄCZEK WIELKANOCNY

Świetlica i Biblioteka Gimnazjum Zespołu Szkół w Tuliszkowie zorganizowały Powiatowy Konkurs Plastyczny – Zajączek wielkanocny. Celem konkursu było podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie zdolności twórczych młodzieży oraz nawiązanie kontaktów między szkołami. W konkursie udział wzięli uczniowie z pięciu gimnazjów powiatu tureckiego: Dobra, Grzymiszew, Przykona, Słodków, Tuliszków oraz z zaprzyjaźnionej szkoły z Wróblewa.

Konkurs rozstrzygnięto 28.02.2017r. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, wykonane estetycznie i z dużym zaangażowaniem uczniów.

– Komisja konkursowa:
– dyrektor ZS w Tuliszkowie p. Mariola Kuśmierkiewicz,
– ks. Prałat Stanisław Nowak,
– instruktor artystyczny M-GOK w Tuliszkowie p. M. Grześkiewicz,
– nauczyciel – bibliotekarz p. Ewa Konieczka.

Jury przyznało:

I miejsce – Dawid Sompolski – Gimnazjum w Grzymiszewie, opiekun p. Beata Gorzkowska- Maleta

II miejsce – Wiktoria Paulińska – Publiczne Gimnazjum we Wróblewie, opiekun p. Justyna Dzieran

III miejsce- Łukasz Konieczka – Zespół Szkół w Tuliszkowie, opiekun p. Agnieszka Naglewska

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Sobieraj – Publiczne Gimnazjum we Wróblewie, opiekun p. Agnieszka Michalak,

Szymon Janiak – Gimnazjum w Słodkowie , opiekun p. Katarzyna Statucka,

Bartosz Marek – Gimnazjum w Słodkowie , opiekun p. Katarzyna Statucka,

Barbara Karbowa Gimnazjum w Słodkowie , opiekun p. Katarzyna Statucka,

Patrycja Wolniewicz – Gimnazjum w Grzymiszewie, opiekun – p. Beata Gorzkowska- Maleta,

Natalia Bamberska – Gimnazjum w Przykonie, opiekun, p. Aleksandra Sadłowska,

Paulina Naglewska  – Zespół Szkół w Tuliszkowie, opiekun p. Agnieszka Naglewska

Anna Płóciennik – Zespół Szkół w Tuliszkowie, opiekun p. Agnieszka Naglewska

Nikola Taborek – Gimnazjum w Dobrej, opiekun, – p. Justyna Piestrzyńska

Po uroczystym finale konkursu odbyły się warsztaty ozdób wielkanocnych. Zaproszeni goście wykonywali wielkanocne palmy, pisanki i kartki świąteczne.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za piękne prace.
Nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!