,,SADZIMY TULIPANY”

Ładna jesienna pogoda pozwoliła uczniom Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie  wziąć udział  w akcji „Sadzimy tulipany”. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły od 30 września do 4 października 2019 r zamienili się w ogrodników i przed szkołą  na przygotowanym skwerku posadzili wspólnie około 450  cebulek tulipanów. Wszyscy uczniowie byli przygotowani przez swoich wychowawców i mieli doskonałą wiedzę , w jaki sposób należy sadzić cebulki. Zanim zabrali się wszyscy do pracy,  uczniowie zapytani o cel akcji  z dumą odpowiadali, że dbają o przyrodę, lubią kwiaty i potrafią o nie dbać. Koordynatorami akcji byli p. Danuta Siepka i p. Joanna Tabaka .

Celem akcji było pogłębienie wiedzy z zakresu ogrodnictwa i upiększenie terenu zielonego przed szkołą.

Trzymamy kciuki i liczymy na piękne efekty wiosną.