Zaznacz stronę

Śladami filmowego ojca Mateusza

W dniach 29 – 30 maja 2019 r. Uczniowie klas VII b,  VII c, VII a, VI b  przekonali się, że Góry Świętokrzyskie i Sandomierz są niezwykle urokliwym zakątkiem Polski. Wraz z opiekunami  wyruszyli na wyczekaną i wytęsknioną wycieczkę.

     Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spotkania z lokalnym Zbójem Madejem, który poprowadził nas na Łysicę,  zobaczyliśmy również kapliczkę, na której młody Żeromski, uczeń drugiej klasy gimnazjum, w roku 1862 zostawił swój autograf. Kolejną atrakcją pierwszego dnia było Muzeum Minerałów i Skamieniałości w świętej Katarzynie, a przy nim szlifiernia krzemienia pasiastego i pracownia jubilerska.

     Kolejny dzień spędziliśmy w Sandomierzu. Brama Opatowska, Ucho Igielne, Podziemna Trasa Turystyczna, Wąwóz Królowej Jadwigi, Bulwar na Wisłą, Dom Jana Długosza, Zabytkowa Studnia… spacer był wypełniony cudownymi miejscami. Na zakończenie poznaliśmy filmowy świat ojca Mateusza.

     Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Park etnograficzny porwał nas na fascynującą wyprawę, spacerowaliśmy ponad 2 godziny. Na zakończenie wycieczki gościliśmy w letniej rezydencji Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Zobaczyliśmy między innymi biurko Noblisty, mogliśmy również zajrzeć do sypialni pisarza. Na zakończenie pojechaliśmy zobaczyć jedno z najstarszych drzew w Polsce – Dąb Bartek.

Już nie możemy doczekać się kolejnego, wspólnego wyjazdu.

Zapraszamy do fotorelacji.

Skip to content