Spotkania z cyklu Nurtów mijania nie zatrzymasz…

2 listopada 2018 r.  mieszkańcy miasta i okolic spotkali  się w Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Tuliszkowie, aby w Dzień Zaduszny zastanowić się nad sensem życia i śmierci, nad przemijaniem. To już piąte  spotkanie, którego mottem były słowa  św. Jana Pawła II Nurtów mijania nie zatrzymasz…z utworu  Mysterium paschale.

Pamiętając o bliskich, których zabrała śmierć, zebrani pochylili się nad tymi, którzy żyli w czasach niewoli, walczyli o wolność  Ojczyzny i płacili za nią najwyższą cenę. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wspominali bohaterów tamtych czasów.

Wszyscy wysłuchali patriotycznych utworów i pieśni w wykonaniu parafialnej scholi. Ksiądz prałat Stanisław Nowak odmówili modlitwę za zmarłych. Po spotkaniu w kaplicy uczniowie wraz z opiekunami zapalili na grobach nauczycieli, księży i przyjaciół szkoły znicze ozdobione biało-czerwoną wstążeczką. W ten sposób oddali hołd wszystkim, dla których ojczyzna była największym dobrem, a wolność najwyższą wartością. W spotkaniu uczestniczyli także wszyscy księża tuliszkowskiej parafii, Burmistrz Gminy i Miasta, Dyrekcja Szkoły Podstawowej.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie: I. Bartczak,  J. Gascon – Carreno, E. Jasińska, M. Kurzawińska,  A. Naglewska, A. Urbaniak oraz Edyta Strzelińska – opiekunka parafialnej scholi.