Zaznacz stronę

Spotkanie autorskie

W ramach II wielkopolskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami p/h „Z Książką na Walizkach”, 27 kwietnia spotkała się z uczniami klasy V b i V c  autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży – p. Małgorzata Strękowska – Zaremba. Autorka opowiadała dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej, o bohaterach dwóch serii wydawniczych – okropnym Maciusiu i Filipku oraz skąd czerpie pomysły na pisanie. Zaprezentowała swoje książki, czytając ich zabawne fragmenty.

Młodzi Czytelnicy poznali również postać Marszałka Piłsudskiego z książki „Marszałek Józef Piłsudski”- twórcę polskiej niepodległości w różnych sytuacjach: jako ojca, miłośnika przyrody, mocnej herbaty, twardych krakersów, a także ukochanego przez żołnierzy „Dziadka”, który otrzymywał na imieniny niezwykłe prezenty, człowieka pełnego humoru oraz gotowego na wszystko konspiratora marzącego o wolnej Polsce.

Spotkaniu towarzyszył konkurs plastyczny  p/h „Na końcu języka” na najładniejszą ilustrację do książki „Filipek i szkoła”. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów z klas IV, V i VI. Autorka wybrała i nagrodziła swoimi książkami i dyplomami ilustracje autorstwa: Natalii Zając z klasy IV a, Julii Kocimskiej z klasy VI b i Oliwiera Chorążewskiego z klasy V c. Praca Oliwiera będzie brała udział w dalszej części konkursu podczas finału II wielkopolskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami p/h „Z Książką na Walizkach”, który odbędzie się
28 kwietnia w Koninie.

Na zakończenie, dzieci miały możliwość zakupienia książek z autografem pisarki.