Zaznacz stronę

SPOTKANIE AUTORSKIE

11 października 2018 r. uczniowie klas II b i II d spotkali się z  Panią Kaliną Jerzykowską: autorką tekstów wielu piosenek, musicali i przedstawień teatralnych dla dzieci. Kalina Jerzykowska jest również autorką książek dla dzieci: Widma z ulicy Wydmowej, Buba córka Belzebuba, Ciocia Rose i złote żołędzie, Pasażer nie z tej ziemi, Kantor wymiany liter: opowiastki ortograficzne. W swojej twórczości posiada również wiersze logopedyczne, które pomagają ćwiczyć wymowę najtrudniejszych głosek w języku polskim.

Pisarka podczas spotkania zaprezentowała dzieciom aktorskie zdolności czytając fragmenty swoich książek, bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Wybrane dzieci miały okazję zaprezentować swoje czytelnicze umiejętności czytając niełatwy tekst ze zbioru wierszy pt. „Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze”, pełen trudnych pod względem dykcyjnym wyrazów. Poradziły sobie z nim jednak doskonale i zostały nagrodzone brawami.

Spotkaniu towarzyszył konkurs plastyczny na ilustrację do wierszy z książki Kantor wymiany liter, w którym wzięło udział 32 uczniów. Pani Kalina wybrała i nagrodziła swoimi książkami prace Oliwiera Pawlickiego z kl. II b, Gracjana Grześkiewicza i Igora Okońskiego z kl. II d.

Po spotkaniu dzieci miały możliwość zakupienia książek autorki i otrzymania dedykacji z  autografem.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „Z książką na walizkach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.