Zaznacz stronę

Spotkanie autorskie z pisarką Panią Agnieszką Frączek.

15 grudnia odbyło się spotkanie autorskie z  pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Spotkanie  zorganizowała biblioteka szkolna w związku z realizacją „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich.

Agnieszka Frączek mieszka w Warszawie, wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest germanistką i  leksykografem, a przede wszystkim  poetką.  Jest  też miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są  bohaterami jej utworów.  Pisząc teksty dla najmłodszych  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni.
Dzieci przywitały Gościa piosenką do wiersza autorki pt. „Alfabet” co było miłym zaskoczeniem, wykonały również ilustracje do wierszy pisarki. Pod koniec spotkania autorzy najładniejszych prac otrzymali nagrody – książki Agnieszki Frączek z dedykacją, które ufundowała szkolna biblioteka. Autorka w sympatyczny, ciepły sposób czytała dzieciom fragmenty swoich książek i odpowiadała na liczne pytania dzieci .

O tym jak bardzo podobało się młodym czytelnikom spotkanie świadczyła ilość zakupionych książek oraz długa kolejka do wpisu dedykacji z autografem autorki. Z pewnością będzie to dla nich niezwykła pamiątka, a czytając w swoich podręcznikach do języka polskiego teksty Agnieszki Frączek, będą mogły przypomnieć sobie spotkanie z ich autorką, w którym dzięki naszej bibliotece mogły wziąć udział.