Zaznacz stronę

Spotkanie z weterynarzem dla dzieci z klas 0-3

Spotkanie z lekarzem weterynarii związane było z podsumowaniem akcji charytatywnej” Merdający ogonek”, której cel stanowiła zbiórka karmy dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Turku.
Lekarz weterynarii p. Janina Heine opowiedziała uczniom o zwierzętach ze swego dzieciństwa. Przybliżyła dzieciom codzienną pracę weterynarza, prezentując podstawowy sprzęt lekarski.
Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o swoje zwierzątka.Pani doktor uświadomiła im, że kotki i pieski też chorują. Ponadto wyjaśniła,że ze zdrowym psem też należy pójść do weterynarza. Podczas prelekcji zwrócono uwagę, że bardzo ważne w kontaktach ze zwierzętami jest zachowanie bezpieczeństwa i zasad higieny. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki. Zastępca dyrektora- J. Gascon Carreňo podziękowała pani weterynarz za ciekawe i cenne rady. Zbiórkę karmy oraz spotkanie z weterynarzem zorganizował Szkolny Klub Wolontariatu.