Spotkanie z weterynarzem

Dnia 11 października w świetlicy szkolnej , już po raz drugi w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, odbyło się spotkanie z weterynarzem. W tym roku naszym gościem była  p. Janina Białas.  Dzieci z klas O-III dowiedziały  się na czym polega praca weterynarza i jak należy pielęgnować   zwierzęta  domowe. Uczniowie  bardzo aktywnie  uczestniczyli w spotkaniu. Opowiadali o pupilach, które mają w domu oraz zadawali  mnóstwo pytań. Pani Janina przypomniała również  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami i o konieczności szczepień. Naszym uczniom spodobała się nietypowa lekcja . Teraz z pewnością  już wiedzą jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół.

Obchodom Światowego Dnia Zwierząt towarzyszy zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Turku. Akcję zorganizowała Świetlica, Samorząd Uczniowski wraz z uczennicami z kl. IIIc Gimnazjum.